فراخوان ارسال مقاله نشریه علمی-ترویجی”مهندسی ساختمان وعلوم مسکن”

عنوان : فراخوان ارسال مقاله نشریه علمی-ترویجی”مهندسی ساختمان وعلوم مسکن”

تاریخ انتشار : 31 می 2018

نوشته شده توسط : مدیر سایت

به گزارش تحریریه پی گذار آذر نشریه علمی-ترویجی مهندسی ساختمان و علوم مسکن
صاحب امتیاز: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی
مدیر مسئول: محمد شکرچی زاده/ سردبیر: شهرام دلفانی

نشریه علمی-ترویجی مهندسی ساختمان و علوم مسکن در راستای وظایف مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی و با هدف ایجاد زمینه‌های لازم به منظور برداشتن گام‌های توسعه‌ای در مقوله ساختمان و علوم مسکن و ارتقای کیفیت ساخت‌و‌ساز و همچنین، اطلاع‌رسانی از طریق انتشار پژوهش‌های انجام شده در کلیه موضوعات مرتبط به‌ صورت فصلنامه منتشر می‌شود.

پژوهشگران، اعضای هیأت علمی، کارشناسان و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت مجله می توانند نسبت به ثبت‌نام، بارگذاری و ارسال الکترونیکی مقالات پژوهشی خود اقدام نمایند.
مجله مهندسی ساختمان و علوم مسکن به منظور پوشش دادن مطالب مرتبط با محورهای زیر شروع به کار نموده است و مطالب و مقالات حایز اهمیت در مهندسی ساختمان، مقوله‌های مسکن و معماری و شهرسازی را در بر می‌گیرد.

محورهای نشریه:
– فناوری بتن
– مصالح و فرآورده‌های راه و ساختمان
– سازه و ابنیه فنی
ژئوتکنیک
انرژی
آتش
معماری
سیستم‌های ساختمانی
شهرسازی
زلزله‌شناسی مهندسی
مهندسی زلزله
کاهش خطرپذیری مخاطرات طبیعی

با توجه به وجود ریسک‌ها و مخاطرات بالقوه در کشور، افزایش بی‌رویه جمعیت، ساخت‌وسازهای شهری و گسترش آن تا حاشیه شهرها بدون برنامه‌ریزی مناسب و در نظر گرفتن قوانین لازم و کیفیت نامناسب ساختمان‌ها، انجام دادن پژوهش‌های مرتبط با موضوعات مسکن، مهندسی ساختمان و محیط، امری ضروری به نظر می‌رسد و به تبع این ضرورت، حجم کارهای علمی انجام یافته آن نسبت به گذشته پیشرفت قابل‌توجهی پیدا کرده است.

انتشار مجله مهندسی ساختمان و علوم مسکن می‌تواند در راستای ارتقا و توسعه ساخت‌وساز ایمن درکشور، در دسترس قرار دادن و ایجاد بستر مناسب به منظور بررسی موضوعات جدید پژوهشی برای استفاده علاقه‌مندان به این حوزه، ایجاد ارتباط و پیوند بین مفاهیم علمی – پژوهشی در زمینه علوم ساختمان، انتقال و تبادل تجربیات و دستاوردهای تازه علمی در سطوح مختلف و انتشار نتایج تحقیقات و بررسی‌ها درباره موضوعات مرتبط با مهندسی ساختمان و علوم مسکن نتایج قابل توجهی را به دنبال داشته باشد.

• دریافت آخرین شماره نشریه (شماره ۲۰، پاییز ۹۶) :

سایت نشریه: behs.bhrc.ac.ir

منبع خبر: www.MemarNews.com

فارسی سازی افزونه توسط پوسته وردپرس

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد